7. skupština AMCA TTF

Uvaženi članovi i prijatelji AMCA TTF,

Predsjedništvo AMCA TTF i AMCA TTF Team, sa sjednice prošlog tjedna (više) pozivaju Vas na 7. skupštinu AMCA TTF,   koja će se održati 15. lipnja 2010., pod geslom

"7 godina vjernosti"

protekle su munjevito s bogatim sadržajem cijelog kolorita alumni aktivnosti i događanja. Od prvih naših zajedničkih dana slijedili smo staze obilježene očuvanjem tradicije Sveučilišta u Zagrebu, promicanjem ugleda Tekstilno-.tehnološkog fakulteta, njegovali smo etičnost, gradili i jačali veze unutar Udruge kao i s drugim udrugama, u Hrvatskoj i svijetu. Radili smo bez tenzije i nikad se nismo posvadili.

Naše  Skupštine pune su radosti, okupljamo tada brojnu tekstilnu mladost,  po tome smo prepoznatljivi. Ima li ljepšeg događaja i od slućajnog susreta alumni?  U sedam godina bilo ih je bezbroj. Zadnji takav susret bio je pred tjedan dana u Stresi (Italija) na 22nd IFATCC Congress, s našom bivšom studenticom dr. Marinom Crnoja Colic iz Lenzinga (više ).

Tko nam se pridružuje?  Ljudi visoke akademske svjesti, ljudi uzvišeni i nesvakidašnji. Neki to žele ali ne mogu do zbog obveza i životnih neprilika. Doći će oni k nama.

U sedam godina rada i života udruge AMCA TTF iznjedrena su mnoga prijateljstva i poslovnih partnera. AMCA TTF je sudjelovala te poticala stručne skupove, tribine, bila je i partner bilateralnog projekta s europskim sveučilištem. U Glasniku AMCA TTF Udruga je pisala o svima, s pohvalom svakom dobru i napretku. Mislila je, brinula i pomagala studente.

U svoje članstvo AMCA TTF primila je i devet stranih  alumni.  Najsvježiji, od prošlog tjedna, su u priloženim fotografijama. To su dolazeći ERASMUS studenti prediplomskog programa,  Helene Marqueville, Bertrand Cramoysan i Jonathan Pariente, svi iz elitnog ENSAIT (Ecole Nationale Superiore des Artes et industries Textiles) Roubaix, Francuska, pod mojim mentorstvom (više ). Oni su troje od ukupno desetoro prvih ERASMUS dolazećih studenata na Sveučiliste u Zagrebu. Na TTF-u se zato ovog semestra održavala prva nastava na engeskom jeziku. Nazivam ih misionarima AMCA, Sveučilista u Zagrebu i Hrvatske u Europi. U Francuskoj alijansi, u Zagrebu  prošlog tjedna, zato su rekli da nam dolazi još studenata  iz Roubaixa. Na samom njihovom dolasku u Zagreb otputovali smo u Mursko Stedišće, gdje su dobrotom direktorice  PMTC Pozamanterija, gospođe Jadranke Janković, dobili tekstilne trake iz PA, PET-a i pamuka, za izradu svoja tri projekta u okviru predmeta "Theory of Textile Finishing".

Ove godine Skupšina AMCA TTF združje generacije diplomiranih 1995. i 1996. godine. Javite se dragi alumni , doc. Martini Iri Glogar ( martinia.glogar@ttf.hr ), meni ili bilo kome od članova AMCA TTF. Takvi smo, brzo će to k Martini u popis.  Tko su to? Martina, Antoneta, Anica, Vesna-Marija, Marina, Slavenka, Dilajla, Mirsa, Tomo, Melanija, Jagoda, Edita, Pavao, Zinaida, Ivica, Danijela, Jasminka, Ružica, Drago, Aida i mnogi naši dragi alumni. Molim svih da pomognu informiranjem o ovom susretu generacija. Hvala Vam.

Dragi daleki a lumni AMCA, ako ste u lipnju u Hrvatskoj dođite na 7. skupštinu  AMCA TTF, jer ona se pamti cijelu godinu.

Vidimo se na 7.skupštini AMCA TTF, na

Tekstilno-tehnoloskom fakultetu, Sveučilišta u Zagrebu,

Prilaz baruna Filipovica 28a

u utorak 15. lipnja 2010., u 18 sati.

Srdačnim AMCA pozdravima,

Ana Marija Grancarić