Radni posjet Sveučilištu u Gentu
Sukladno planu razvoja projekta T2Net skupina naših suradnika je od 11. veljače do 16. veljače 2007. bila u radnom posjetu Sveučilištu u Gentu.  Prema programu u prilogu, nastavnici iz UGenta su nam održali serminar iz vrlo interesantnih tema. U prilogu Vam donosimo program.
Uredništvo, 28.02.2007 09:53 Prilog   Cijeli tekst

Nova kolekcija naše zlatne članice AMCA TTF - Dragice Mihajlović
Predstavljamo Vam izbor iz nove kolekcije naše zlatne članice AMCA TTF - Dragice Mihajlović, dipl. ing. Uz cjeloviti tekst u prilogu se nalaze i zanimljivi novinski članci objavljeni uz ovogodišnji rad naše zlatne članice i slike njezinih modela.
Uredništvo, 12.02.2007 14:42 Prilog   Cijeli tekst

Održan T2Net seminar: "ISPITIVANJE TEKSTILA i MEĐUNARODNE NORME"

Na Tekstilno-tehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u sklopu projekta T2Net održan je 7. veljače 2007. seminar na temu ispitivanje tekstila I MEĐUNARODNE Norme.

Seminar je organizirala koordinatorica T2Net za Republiku Hrvatsku prof. dr. sc. Ana Marija Grancarić uz pomoć partnera i suradnika na projektu.

Uredništvo, 08.02.2007 15:08 Prilog   Cijeli tekst

T2Net seminar: "ISPITIVANJE TEKSTILA i MEĐUNARODNE NORME"
Realizacija projekta T2Net u Hrvatskoj započinje  7. veljače 2007. seminarom pod nazivom:
" ISPITIVANJE TEKSTILA i MEĐUNARODNE NORME ".
Seminar će se održati na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu, Prilaz baruna Filipovića 30. U prilogu vam donosimo program seminara.
Uredništvo, 02.02.2007 15:17 Prilog

Ponuda za posao u inozemstvu

Sveučilište Clemson iz Južne Karoline raspisuje natječaj na mjesto nositelja katedre za "napredne materijale bazirane na vlaknima". Nositelj katedre trebao bi biti međunarodno priznati znanstvenik, te profesor sa poduzetničkim iskustvom na vrhuncu karijere. Također, kandidat bi trebao pokazivati određeno zanimanje za materijale nastale po uzoru na prirodu, odnosno biomimetičke materijale.

Cijeloviti tekst, obzirom na zahtjevano govorno područje, donosimo vam na engleskom jeziku.

Uredništvo, 08.01.2007 10:49    Cijeli tekst

Ponuda za posao u inozemstvu

Švicarska tvrtka " DR. HOFMANN PARTNERS GMBH" traži tekstilce za rad u vodećim tekstilnim kompanijama u svijetu.

Uredništvo, 13.12.2006 10:13    Cijeli tekst

Novi doktor znanosti
Mr. sc. Martinia Ira Glogar, članica AMCA TTF Teama i Odbora za izdavačku djelatnost AMCA TTF, obranila je disertaciju na temu "Studija optičkih svojstava obojene tekstilne površine i primjena "CMP" operacija", te postala novi doktor tehničkih znanosti, polje: tekstilna tehnologija.
Uredništvo, 16.11.2006 12:12    Cijeli tekst

Održan prvi seminar “Flemish - Croatian Textile Training Network- T2Net”
U okviru projekta flamanske Vlade i hrvatskih partnera pod nazivom "Flemish - Croatian Textile Training Network- T2Net", u Zavodu za tekstilno-kemijsku tehnologiju i ekologiju održan prvi seminar.
dr. sc. Ana-Marija Grancarić, red. prof., 27.09.2006 11:30 Prilog   Cijeli tekst

Program pomoći Flamanskog Ministarstva vanjskih poslova - T2Net - Bilateralni projekt sa University of Gent
AMCA TTF, kao jedan od hrvatskih partnera na flamansko-hrvatskom projektu "T2Net", obaviještava članove o radionici vezano uz CE-direktive za označavanje tekstilija, kao i ispitivanje i oznažavanje zaštitne odjeće koja će se održati od 20. do 22. rujna 2006.
Uredništvo, 19.09.2006 10:54 Prilog   Cijeli tekst

Redovita skupština Hrvatske udruge bivših studenata i prijatelja Tekstilno-tehnološkog fakulteta - Izvještaj
U amfiteatralnoj dvorani novoizgrađene zgrade Tekstilno-tehnološkog fakulteta održana je 16. lipnja 2005. godine 1. redovita skupština Hrvatske udruge bivših studenata i prijatelja Tekstilno-tehnološkog fakulteta, Almae Matris Croaticae Alumni – Technologiae Textilis Facultatis. Skupštini su nazočili bivši studenti, zaposlenici i umirovljenici te brojni prijatelji AMCA TTF-a. Skupštinom je predsjedavala prof. dr. sc. Ana Marija Grancarić.
dr. sc. Ana-Marija Grancarić, red. prof., 27.06.2005 13:26    Cijeli tekst

<<< Noviji članci   Stariji članci >>>