Modna revija studentica TTF-a na EFZG-u

Na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, u utorak 9. travnja, održana je modna revija studentica diplomskog studija modnog dizajna i alumna Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Reviju su organizirali Knjižnično-dokumentacijski centar EFZG-a, ALUMNI EFZG i Tekstilno-tehnološki fakultet.

Na reviji je predstavljeno ukupno 60 odjevnih kombinacija, od 17 izlagačica: Ines Barić, Antonije Bracanović, Eme Bukovac, Dore Busak, Lucie Cota, Klaudie Curman, Jane Filipčić, Katarine Galović, Blanke Gotić, Marte Jurčić, Jagode Kukulj, Antonele Kutleša, Katarine Matulin, Ines Peić Tukuljac, Ree Peternel, Kristine Stojadinović i Antee Zimaj. Radovi su nastali pod mentorstvom prof. art. dr. sc. Jasminke Končić i dr. sc. Duje Kodžomana, asistenta vanjskog suradnika.

Reviji su prethodila uvodna obraćanja dekanice TTF-a prof. dr. sc. Anice Hursa Šajatović, prodekanice EFZG-a izv. prof. dr. sc. Kosjenke Dumančić, potpredsjednice ALUMNI EFZG-a izv. prof. dr. sc. Anite Čeh Časni te voditeljice Knjižnično-dokumentacijskog centra Zrinke Udiljak Bugarinovski, univ. spec. oec. Nakon revije uslijedio je panel "Ima li Hrvatska potencijala za renesansu u modnoj industriji?", čiji su panelisti bili Damir Begović, Nives Bošnjak, Sanja Čolić i izv. prof. dr. sc. Irena Pandža-Bajs.

Fotografije: Zvonimir Ferina
Manekenke: Talia model