Na Sveučilištu u Zagrebu svečano predstavljen novi UniART

Bogatim, raznovrsnim, dinamičnim i nadasve zanimljivim programom, u četvrtak 25. travnja 2024. u zgradi Sveučilišta u Zagrebu održano je predstavljanje novoga broja Umjetničkoga kalendara UniART, koji prikazuje sve aktivnosti umjetničkoga područja na Sveučilištu po semestrima akademske godine.

U kreativnoj izvedbi i predstavljanju radova sudjelovali su studenti akademija i fakulteta Sveučilišta u Zagrebu: Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovnih umjetnosti, Muzičke akademije, Arhitektonskoga fakulteta, Grafičkoga fakulteta, Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta i Tekstilno-tehnološkoga fakulteta.

Tekstilno-tehnološki fakultet predstavio se s izložbama:

"Crno"

1. godina diplomskog studija tekstilnog i modnog dizajna, smjer Modni dizajn:

Marina Avramović, Mina Carević, Laura Jug, Vanja Landripet i Filip Paljak

Mentorica: doc. art. Ivana Mrčela

Presjek - modne fotografije

Damir Begović, alumni

Mentorica: prof. art. dr. sc. Jasminka Končić

Studentica glume nosila je kostim Julije, kojeg je izradila viša stručna suradnica Đurđica Kocijančić.

U okviru programa održana je i panel-rasprava pod nazivom UniART kreativna budućnost - umjetnik i umjetnost na tržištu, na kojem su gostovali istaknuti alumni Sveučilišta u Zagrebu: Rene Bitorajac, Davor Bruketa, Ivan Krpan, Petra Slobodnjak, Damir Begović i prof. dr. sc. Romana Matanovac Vučković. U panelu su sudjelovali i prof. dr. sc. Damir Ljubotina te prof. dr. sc. Davor Horvatić, kao članovi Odbora za budućnost. Moderatorica panela bila je Ida Prester.

Više o projektu UniART možete pogledati na linku:

• IZLOŽBA CRNO 01

• IZLOŽBA CRNO 02