Radovi studenata TTF-a na digitalnim naslovnicama Glorije Glam

Posebno izdanja slavljeničkog broja Glorije Glam donosi 4 modna editorijala fotografa: Suzane Holtgrave, Mare Milin, Franje Matkovića & Senje Vild, i Johna Pavlisha te čak 15 digitalnih naslovnica.

Na 3 digitalne naslovnice nalaze se radovi studenata TTF-a: Ane Majdandžić, Donovana Pavlekovića i diplomantice Nike Vrbice.

Ana Majdandžić u radu Taxidermy inspirirana je radom australskog kipara Troya Emerya te njegovih tekstilnih animalnih formi. Rad je nastao pod mentorstvom doc.art. Ivane Mrčele.

Rad Donovana Pavlekovića pod nazivom Children gone bavi se istraživanjem menonita i njihove tradicije kojima je suprotstavljen čin vandalizma. Rad je nastao pod mentorstvom izv.prof.art.dr.sc. Jasminke Končić i Duje Kodžomana, mag.ing.des.text.

Nika Vrbica se u svojoj diplomskoj kolekciji Nautilus bavi proučavanjem zagađenja morskog života. Referirajući se na ribarsku mrežu reciklira materijale i pretvara ih u niti koje potom ručno veze na neopren. Rad je nastao pod mentorstvom izv.prof.art.dr.sc. Jasminke Končić i Duje Kodžomana, mag.ing.des.text.

Detaljne informacije vezane uz kreditiranje svih suradnika na modnom editorijalu dostupne su na linku.

• Gloria Glam_Ana Majdandžić

• Gloria Glam_Donovan Pavleković