unizg Pretraga

dr. sc. Rozarija Mikić, poslijedoktorant

Zavod

Zavod za temeljne prirodne i tehničke znanosti

 Osobni podaci

  • Rođena 1.8.1985. u Splitu


 Akademsko obrazovanje

  • 2009. diplomirala na Matematičkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, smjer Matematička statistika i računarstvo, s temom \"Svojstvo miješanja u ergodskoj teoriji\" pod vodstvom prof. dr. sc. Siniše Slijepčevića
  • u svibnju 2017. doktorirala na Matematičkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu obranom disertacije naslova „Obratne Edmundson-Lah-Ribaričeve nejednakosti i srodni rezultati” pod vodstvom akademika prof. dr. sc. Josipa Pečarića


 Slijed zaposlenja i zvanja

  • 2012. -  2020. znanstveni novak - asistent na Tekstilno-tehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
  • 2020. - poslijedoktorant na Tekstilno-tehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu


 Nastavna djelatnost

  • Prediplomski studij TTF-a: kolegiji Nacrtna geometrija A, Matematika 1, Nacrtna geometrija, Nacrtna geometrija D i Statistika
  • Diplomski studij TTF-a: kolegij Matematika 2


 Znanstvena djelatnost

  • Prirodne znanosti, matematika, matematička analiza


 Područje posebnog znanstvenog interesa

  • 27 izvornih znanstvenih radova
  • 4 izlaganja na matematičkim kongresima s međunarodnom recenzijom
  • Recenzent za 5 međunarodnih znanstvenih matematičkih časopisa.


 Popis najznačajnijih znanstvenih radova

  • R. Jakšić, J. Pečarić, New converses of the Jessen and Lah-Ribarič inequalities II, J. Math. Inequal. 7 (4),  (2013), 617–645.

  • R. Jakšić, J. Pečarić, New converses of the Jessen and Lah-Ribarič inequalities, Math. Inequal. Appl. 17 (1),  (2014), 197–216.

  • R. Jakšić, J. Pečarić, Converses of convex inequalities in Hilbert space, Rend. Circ. Mat. Palermo 63 (1),  (2014), 1–9.

  • S. I. Butt, R. Jakšić, Lj. Kvesić, J. Pečarić, n-exponential convexity of weighted Hermite-Hadamard’s inequality,  J. Math. Inequal. 8 (2), (2014), 299–311.

  • R. Jakšić, J. Pečarić, M. Rodić Lipanović, Reverses of the Jensen-type inequalities for signed measures, Abstr. Appl. Anal. 2014, (2014), Art.ID 626359, 11 p

  • R. Jakšić, M. Krnić, J. Pečarić, More precise estimates for the Jensen operator inequality obtained via the Lah-Ribaric inequality, Appl. Math. Comput. 249 (2014), 346-355.

  • R. Jakšić, Lj. Kvesić, J. Pečarić, On weighted generalization of the Hermite-Hadamard inequality, Math. Inequal. Appl. 18 (2), (2015), 649–665.

  • R. Mikić, J. Pečarić, I. Perić, Reverses of Ando and Davis-Choi Inequalities, J. Math. Inequal. 9 (2), (2015), 615–630.

  • R. Jakšić, M. Krnić, J. Pečarić, On some new converses of the Jensen and Lah-Ribarič operator inequality, Haccetepe Journal of Mathematicsand Statistics 44 (5), (2015), 1045–1055.

  • R. Jakšić, J. Pečarić, On some new converses of convex inequalities inHilbert space, Banach J. Of Math.  Anal. 9 (2), (2015), 63–82.

  •  J. Barić, M. Bohner, R. Jakšić, J. Pečarić, Converses of Jessen’s inequality on time scales, Math. Notes 98 (1),  (2015), 11–24.

  • R. Jakšić, J. Pečarić, Levinson’s type generalization of the Edmundson-Lah-Ribaric inequality, Mediterr. J. Math. 13 (1), (2016), 483–496.

  • R. Mikić, J. Pečarić, I. Perić, Y. Seo, The generalized Tsallis relative operator entropy via solidarity, J. Math.  Inequal. 10 (1), (2016), 269–283.

  • M. Krnić, R. Mikić, J. Pečarić, Strengthened converses of the Jensen and Edmundson-Lah-Ribarič inequalities,  Adv. Oper. Theory 1 (1), (2016), 104–122.

  • R. Jakšić, M. Krnić, J. Pečarić, More accurate converses of the Jensen and the Lah-Ribarič operator inequality, Annals of the Alexandru Ioan Cuza University – Mathematics.LXII (2), (2016), 553–562.

  • J. Barić, R. Jakšić, J. Pečarić, Converses of Jessen’s inequality on timescales II, Math. Inequal. Appl. 19 (4),  (2016), 1271–1285.

  • R. Mikić, J. Pečarić, Bounds for the generalization of two mappings related to the Hermite-Hadamard inequality for convex functions, Adv. Inequal. Appl. 2017 (2017), Art. ID 1

  • R. Mikić, J. Pečarić, M. Rodić, Levinson’s type generalization of the Jensen inequality and its converse for real Stieltjes measure, J. Inequal. Appl. 2017, (2017), Art No 4, 25 p

  • R. Mikić, Ð. Pečarić, J. Pečarić, Inequalities of the Jensen and Edmundson-Lah-Ribarič type for 3-convex functions with applications, J. Math. Inequal. 12 (3), (2018), 677–692.

  • M. Krnić, R. Mikić, J. Pečarić, Double precision of the Jensen-type operator inequalities for bounded and Lipschitzian functions, Aequat. Math. 93 (4), (2019), 669–690.

  • R. Mikić, J. Pečarić, Jensen-type inequalities on time scales for n-convex functions, Commun. Math.  Anal. 21 (2), (2018), 46–67.

  • R. Mikić, Ð. Pečarić, J. Pečarić, Converses of the Edmundson-Lah-Ribarič inequality for generalized Csiszár  divergence with applications to Zipf-Mandelbrot law, An. Univ. Craiova Ser. Mat. Inform. 45 (2), (2018), 243–257.

  • R. Mikić, Ð. Pečarić, J. Pečarić, Inequalities of the Jensen and Edmundson-Lah–Ribarič Type for Positive Linear Functionals with Applications, Mosc. Math. J. 18 (4), (2018), 739–753.

  • R. Mikić, J. Pečarić, Inequalities of the Edmundson-Lah-Ribarič type for selfadjoint operators in Hilbert spaces, Math. Inequal. Appl. 22 (4), (2019), 1193–1213.

  • M. Krnić, R. Mikić, J. Pečarić, Mutual bounds for Jensen-type operator inequalities related to higher order convexity, Aequat. Math. 93 (6), (2019), 1159–1176.

  • R. Mikić, J. Pečarić, Inequalities of Ando’s type for n-convex functions, Sahand Commun. Math. Anal. 17 (2),  (2020), 139–159.

  • R. Mikić, J. Pečarić, Ð. Pečarić, Inequalities of the Edmundson-Lah-Ribarič type for n-convex functions with applications, Ukrainian J. Math. 73 (1), (2021), 89–106.


 Projekti (suradnik na projektu)

  • 2014-2018: „Inequalities and Applications“ (Projekt HRZZ; šifra: 5435; glavni istraživač: akademik Josip Pečarić)


 Djelatnost u znanstvenim i stručnim društvima

  • Hrvatsko matematičko društvo (član)

dr. sc. Rozarija Mikić, poslijedoktorant