Alumna TTF-a Ana Majdandžić dobitnica BIG SEE Fashion design Award 2023

Alumna TTF-a Ana Majdandžić dobitnica je dviju nagrada BIG SEE – jedne u kategoriji modnog dizajna za Hrvatsku, te Grand Prix nagrade za svoju kolekciju Actor’s Mask.

U sklopu Ljubljanskog Mjeseca dizajna, Zavod BIG SEE dodjeljuje nagrade za izvrsnost u proizvodnom (produkt), drvnom, turističkom i modnom dizajnu. BIG SEE Awards doprinosi promicanju jedinstvenih i originalnih kreativnih postignuća u SEE regiji (Jugoistočna Europa).

Kolekcija Actor’s Mask temelji se na (de)konstrukciji i gubitku individualnog identiteta zbog osobnih kompleksa. Ovaj fenomen prikazan je brisanjem i odsustvom lica u kolekciji, koje je zamijenjeno maskom. Upotrebljeni autorski tekstilni uzorak referenca je na gubitak identiteta, a u realizaciji uzorka autorica je modificirala portrete Paula Kleea i Dore Maar. Kolekcija ja nastala pod mentorstvom prof. art. dr. sc. Jasminke Končić i Duje Kodžomana, mag. ing. des. text.  asistenta - vanjskog suradnika.

Više informacija dostupno je na sljedećoj mrežnoj poveznici:

• Ana Majdandžić 2

• Ana Majdandžić 3