Boravak suradnika projekta RAST na studijskim putovanjima

Sadržaj materijala isključiva je odgovornost Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Izradu internetske stranice sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda

U okviru projekta Razvoj i provedba stručne prakse na Tekstilno-tehnološkom Fakultetu - RAST (UP.03.1.1.04.0024), voditelja izv. prof. dr. sc. Gorana Čubrića, elementa projekta 1: Unapređenje postojećih i razvoj novih modela provedbe stručne prakse za postojeće preddiplomske i diplomske studije, voditeljice prof. dr. sc. Antoneta Tomljenović , članice Radne skupine za razvoj stručne prakse posjetile su visoka učilišta u Europi kako bi prikupile informacije i iskustva vezane uz razvoj stručne prakse.

Pritom su na studijskom putovanju u Rumunjskoj na Gheorghe Asachi Technical University of Iasi, Faculty of Industrial Design and Business Management boravile izv. prof. dr. sc. Dragana Kopitar i doc. dr. sc. Ivana Schwarz u periodu 13. - 16. 9. 2021. Primili su ih Dekanica Fakulteta izv. prof. dr. sc. Mariana Ursache, voditeljica stručne prakse izv. prof. dr. sc. Luminita Ciobanu te predstojnik Department of Knitting and Clothing Engineering izv. prof. dr. sc. Savin Dorin Ionesi.

Na studijskom putovanju u Sloveniji na Univerzi v Ljubljani Naravoslovnotehniškoj fakulteti, Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, boravile su prof. dr. sc. Antoneta Tomljenović i izv. prof. dr. sc. Maja Somogyi Škoc u periodu 21. - 24. 9. 2021. Primljene su od strane prof. dr. sc. Alenke Pavko Čuden prodekanice za nastavu, prof. dr. sc. Andreja Demšara prodekana za poslovanje i kvalitetu od ak. god. 2021./2022., dr. sc. Mirjam Leskovšek koordinatorice za Praktično usposabljanje, izv. prof. dr. sc. Marije Gorjanc voditeljice Katedre za tekstilno in oblačilno inženirstvo i Tine Premelč iz Kariernog centra. Iskustva su razmijenile i s pedagoškim mentoricama doc. dr. sc. Matejom Kert, izv. prof. dr. sc. Brigitom Tomšič te dr. sc. Tanjom Podbevšek.

Na studijskom putovanju u Francuskoj na ENSAIT (École nationale supérieure des arts et industries textiles; National School of Textile Arts and Industries) Roubaix boravila je prof. dr. sc. Gordana Pavlović u periodu 20. - 23. 9. 2021. Susrela se s direktorom znanstvenog instituta GEMTEX prof. dr. sc. Xianyi Zengom te prof. dr. sc. Vladanom Končarom, direktoricom studijskih programa Elise Ternynck, izv. prof. dr. sc. Sebastien Thomassey i doc. dr. sc. François Rault, a s modalitetom provedbe stručne prakse upoznala ju je prof. dr. sc. Christine Campagne, voditeljica Stručne prakse te s radom Ureda za međunarodnu suradnju Marie-Pierre Delespierre, direktorica Ureda.

RAST

• Rumunjska

• Francuska

• Slovenija