ČESTITKA DEKANA MUZIČKE AKADEMIJE

Zaprimili smo čestitku dekana Muzičke akademije, prof. art. Igora Lešnika povodom izvedbe opere-basne Animal Farm u dvorani Vatroslava Lisinskoga, ostvarene u suradnji sastavnica Sveučilišta u Zagrebu - Muzičke akademije, Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovne umjetnosti te Tekstilno-tehnološkog fakulteta:

„Svim sudionicima, izvođačima te autorskom i produkcijsko-organizacijskom timu združenog umjetničkog područja Sveučilišta u Zagrebu čestitam spektakularno uspješne izvedbe opere-basne Igora Kuljerića ANIMAL FARM 27. i 28. studenog 2021.

Jedinstven događaj ovoga trenutka u Europi pokazao je koliko dobrog umjetnost može dati društvu.  Bezvremenska tema spojila je izvođače i publiku u jedinstvenom doživljaju zajedništva kakav može pružiti samo naše područje, ovoga puta još i povodom stotoga rođendana Muzičke akademije. Različitih tumačenja poruka uvijek može biti ali ovacije publike u prepunoj dvorani V. Lisinskog, upućene sinergiji darovitosti i mladosti, već dokazanim vrijednostima te znanju, ujedinile su sve prisutne ipak u istoj poruci o tome kako nam je okupljanje oko hrvatske umjetničke prakse potrebnije i važnije no ikad. Zajedničkim projektom ovakve kvalitete i opsega, umjetničke sastavnice Sveučilišta u Zagrebu zaista s ponosom mogu bilo gdje u svijetu pokazati snagu visokoškolskog umjetničkog obrazovanja u Hrvatskoj koje, već debelo u drugom stoljeću svoga službenoga postojanja, ostaje u sigurnim rukama nove generacije. Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, u čijem elitnom ciklusu Lisinski subotom javnosti prikazujemo rezultate naših obrazovnih procesa kroz posebno odabrane i tematski osmišljene projekte, također je partner koji nas podržava na tom putu. Dakako, najveće zasluge za ovakav uspjeh pripadaju našim studentima i našim nastavnicima. Stoga, drage kolegice i dragi kolege, hvala vam svima.“

Čestitkama svim sudionicima pridružuje se Uprava Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta.

Poveznica:

Uprava TTF-a