"DIPMOD_8_9_ u Francuskom paviljonu"

U četvrtak, 9. studenog u 19:00 sati, u Francuskom paviljonu Studentskog centra u Zagrebu održat će se DIPMOD_8_9, revija diplomskih kolekcija studenata Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta.

Diplomanti koji ove godine predstavljaju svoje radove su Dora Busak, Alison Ivašić, Ana Majdandžić, Jelena Obadić i Vicko Racetin, dok će kao gosti svoje radove nastale u akademskoj godini 2022./2023. izlagati studenti prve godine diplomskog studija - Ema Bukovac, Lucia Cota, Klaudia Curman, Katarina Galović, Ena Jelić, Magdalena Juričić, Katarina Matulin, Ines Peić Tukuljac, Rea Peternel, Ema Šram, Marko Marić i Antea Zimaj.

Stručni žiri zadužen za proglašenje najbolje diplomske kolekcije ove godine čine modni fotograf Jakov Baričić, prošlogodišnja pobjednica DIPMOD-a Mihaela Brajković, art direktorica manifestacije Jasminka Končić, modna dizajnerica Marija Kulušić, i stilistica Ana Nikačević.

Svi radovi nastali su unazad dvije akademske godine pod mentorstvom prof. art. dr. sc. Jasminke Končić i Duje Kodžomana, mag. ing. des. text.  asistenta - vanjskog suradnika.

Autorsku glazbu potpisuje Društvo99, a ulaz na reviju je slobodan.

• Vicko Racetin

• Jelena Obadić

• Dora Busak

• Ana Majdandžić