Dovršen cosplay kostim Freye iz igrice God of War- Ragnorök

Studenti TTF-a u suradnji s PlayStation Hrvatska izradili su replike kostima Freye iz popularne video igrice God of War Ragnarök. Projekt je izrađen pod stručnim vodstvom izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić.

Ovo nije prva suradnja TTF-a i PlayStation Hrvatske. Već 2022. studenti su izradili i predstavili repliku kostima protagonistice igrice Horizon Forbidden West- Aloy.

Na izradi kostima su sudjelovali sadašnji, ali i bivši studenti i studentice diplomskog studija Industrijskog dizajna odjeće - Tena OmerovićNikolina TufekčićKlara Ergović, studentice diplomskog studija Industrijskog dizajna tekstila Dea Babajko Sanja Vučković i studenti diplomskog studija smjera Kostimografija - Laura Ana ZdunićAna JančikovićAna RokoMirta BaranićNikolina Manda ŠarićJana Friščić Josip Đerek u sklopu kolegija Projektiranje odjeće.

Ove su godine studenti TTF-a dobili podršku Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu gdje su „isprintali“ dio 3D elemenata potrebnih za izradu kostima. Uz vodstvo predstojnice Zavoda za dizajn tekstila i odjeće izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić, projekt su mentorirale i mag. ing. techn. text. Franka Karin, asistentica na Zavodu za dizajn tekstila i odjeće uz podršku dr. sc. Beti Rogina-Car.

Studentica  diplomskog studija smjera Kostimografija Laura Ana Zdunić stala je pred kamere u ulozi Freyje.

Čestitke našim studentima na uspješnom realiziranom projektu!

Fotografije: Nika Mokoš

• Kostim Freya - PlayStation i TTF_1