Festival znanosti 2024

Festival znanosti 2024. održat će se od 22. do 27. travnja 2024. Krovna tema ovogodišnjeg Festivala znanosti je INELIGENCIJA. Otvorenje Festivala znanosti biti će u ponedjeljak 22. travnja 2024. u 13 sati u Tehničkom muzeju Nikola Tesla, Savska cesta 18, Zagreb.

Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet i ove godine aktivno sudjeluje na Festivalu znanosti sa nizom prezentacija/snimki i radionica po slijedećem rasporedu:

Prezentacije/Snimke:

Radionice:

24. travnja 2024. 13:00-14:00 sati u Tehničkom muzeju Nikola Tesla

• Colorina: Poison Ivy & William Henry Perkin – prirodna vs. sintetska bojila (doc. dr. sc. Iva Brlek, Luka Savić, mag. ing. techn. text.)

25. travnja 2024. 10:00-12:00 sati u Tehničkom muzeju Nikola Tesla

• Tekstil - inteligentni izum čovječanstva (prof. dr. sc. Martinia Ira Glogar, prof. dr. sc. Sandra Flinčec Grgac, prof. dr. sc. Anita Tarbuk,  izv. prof. dr. sc. Tihana Dekanić, doc. dr. sc. Lea Botteri, doc. dr. sc. Iva Brlek, dr. sc. Kristina Šimić, Ivana Čorak mag. ing. techn. text., Ana Šaravanja, mag. ing. techn. text., Marija Kopljar, mag. ing. techn. text., dr. sc. Eva Magovac)
  • Boje kreativnosti – veza jezične i vizualno-prostorne inteligencije (dr. sc. Ivana Lukica, Lukas Lujanac, Laura Parčina, Petra Skejić)
  • Kreativnost i/ili umjetna inteligencija (doc. dr. art. Ivana Bakal, Đurđica Kocijančić, mag. ing. techn. text.)
  • Mala škola dizajna (Lucija Agić, mag. ing. techn. text.)

Cijeli program događanja Festivala znanosti 2024, koji se osim u Zagrebu odvija na još 35 lokacija širom Hrvatske, možete pogledati na https://www.festivalznanosti.hr/2024/

Festival znanosti održava se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, i uz sufinanciranje Grada Zagreba – Gradskog ureda za kulturu i civilno društvo i Ministarstva kulture i medija.

19.04.2024 08:08

Festival znanosti 2024