Hrvatske operete u Splitu

Koncertima Hrvatski operetni intermezzo koji će se održati 26. travnja 2022. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Splitu, te Hrvatske operete 27. travnja 2022. u Hrvatskom domu u Splitu, Muzička akademija u Zagrebu i Umjetnička akademija u Splitu obilježavanju dvostruke obljetnice postojanja, 25 godina splitske i 100 godina zagrebačke Akademije. Projekt je okupio dvadeset studenata obiju ustanova (sedmero studenata iz Splita, iz klase doc. art. Žane Marendić, i trinaest studenata iz Zagreba, iz različitih klasa). Kostimografiju za studente Muzičke akademije u Zagrebu osmislili su studenti prve dipl. godine studija Tekstilnog i modnog dizajna, smjer Kostimografija (TTF) Sare Bardić, Josipa Đerek, Teodore Kralj, Eme Marković-Imbrija, Ane Roko i Sofije Curiš pod mentorstvom doc.art. Barbare Bourek, izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić, stručne suradnice dr.sc. Beti Rogina-Car i Franke Karin assist.

Režiju potpisuje Kristina Grubiša studentice režije, povijesti umjetnosti i sociologije (ADU, FF)

Više na: Hrvatski operetni intermezzo (hnk-split.hr)

25.04.2022 09:58

Hrvatske operete u Splitu