Izaslanstvo tima studenata Formula AI nazočilo sastanku u Uredu predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića

Predsjednik Republike Zoran Milanović 09. veljače 2022. primio je u Uredu predsjednika Republike tim Sveučilišta u Zagrebu Formula AI koji je osvojio treće mjesto na prestižnom natjecanju EIT Health zajednice znanja i inovacija – Innovation Days Winners’ Event 2021. Natjecanju EIT Health zajednice znanja i inovacija – Innovation Days Winners' Event 2021 se održava diljem Europe s ciljem promicanja inovacija u zdravstvu. U konkurenciji 32 tima iz 20 europskih zemalja sveučilišni tim Formula AI osvojio je treće mjesto s idejom prijenosnoga digitalnog komunikatora TONGUEO, koji olakšava funkcionalnu komunikaciju osobama s stečenim jezičnim poremećajem afazijom. Poremećaj afazije javlja se kao posljedica moždanoga udara, a karakteriziraju ga teškoće jezičnoga razumijevanja i/ili produkcije govora te teškoće u čitanju i pisanju.

Tim Sveučilišta u Zagrebu Formula AI, uključen u program startup inkubatora Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta elektrotehnike i računarstva SPOCK, činile su studentice Paola Danjek (studentica druge godine poslijediplomskoga doktorskoga studija Poremećaji jezika, govora i slušanja Sveučilišta u Zagrebu Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta) i Barbara Bilić (studentica prve godine diplomskoga studija Odjevno inženjerstvo Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta) uz stručno vodstvo mentora doc. dr. sc. Mire Hegedića i Filipa Stipančića iz Lean Startup Hrvatska. Osim studentica i njihovih mentora na sastanku su nazočili i koordinatorica EIT Health Hub – Sveučilište u Zagrebu dr. sc. Vlatka Petrović te povjerenik Predsjednika za sport Željko Jovanović.

Više informacija o susretu s Predsjednikom možete pročitati na web stranici: https://www.predsjednik.hr/vijesti/predsjednik-milanovic-razgovarao-s-izaslanstvom-tima-sveucilista-u-zagrebu-formula-ai/

Izvor fotografije: Ured Predsjednika RH, Ana Marija Katić

• Ured Predsjednika RH, Ana Marija Katić 1