Izložba kostimografskih i scenografski elemenata opere Animal Farm u sklopu Smotre Sveučilišta 2022.

Na ovogodišnjoj Smotri Sveučilišta, koja se održava od 10. do 12. studenog u Kongresnoj dvorani Zimski vrt na Zagrebačkom velesajmu, izložbom kostima i scenografskih elemenata višestruko nagrađene opere Igora Kuljerića „Animal Farm“ predstavljena je međufakultetska suradnja  Muzičke akademije, Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovnih umjetnosti, Tekstilno-tehnološki fakulteta i Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski.

Opera basna Igora Kuljerića „Animal Farm“, nastala prema slavnom istoimenom romanu britanskog pisca Georgea Orwella izvedena je povodom stote obljetnice osnivanja Muzičke akademije 27. i 28. studenoga 2021. godine u KD Vatroslav Lisinski u Zagrebu. Autori scenografije i kostima su studenti Akademije likovnih umjetnosti i Tekstilno-tehnološkog fakulteta.

Više o kostimima i događaju možete pogledati u privitku:

NaslovVrsta
Animal Farmpdf