Izložba radova sa 10. EDU međunarodnih studentskih radionica kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja te likovne kritike/eseja

U TTF galeriji na Sveučilištu u Zagrebu Tekstilno-tehnološkom fakultetu, Prilaz baruna Filipovića 28a, Zagreb  izloženi su odabrani radovi s radionica kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja koje su se od 5. do 9. prosinca 2022. održavale u prostorima Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Radionice su vodile doc. dr. art. Ivana Bakal (Hrvatska), izv. prof. Tanja Devetak, doc. Almina Duraković Korošec (Slovenija) i mr. red. prof. Ljiljana Petrović (Srbija), a stručna suradnica bila je Đurđica Kocijančić, mag. ing. Izložba je otvorena od 23. veljače do 5. travnja 2023.

Autori radova nastalih na radionicama:

– Studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta (Hrvatska): Ema Marković-Imbrija, Sara Bardić, Josip Đerek, Teodora Cerovac, Sofija Curiš

– Studenti Fakulteta primenjenih umetnosti iz Beograda (Srbija): Sofija Stefanović, Milica Milutinović, Milica Vučinić, Anja Aleksić, Teodora Kumanudi, Sanja Rajić, Olivera Petković, Teodora Tulović, Miljana Milijašević

– Studenti Fakulteta za dizajn, samostojni visokošolski  zavod iz Ljubljane (Slovenija): Ajlana Džafić, Saša Židov, Jure Meglič, Eva Rogl Mežnar

Projekt se realizirao uz financijsku potporu Ministarstva kulture i medija RH i Grada Zagreba.

Organizator: ULUPUH

Partneri:
Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet / Hrvatska
TTF galerija / Hrvatska
Fakultet primenjenih umetnosti iz Beograda / Srbija
Fakultet za dizajn, samostojni visokošolski  zavod iz Ljubljane / Slovenija
Center for Design Research / Slovenija
HS AICA – Hrvatska sekcija Međunarodnog udruženja likovnih kritičara (AICA)

Izložba je dio projekta EDU međunarodne studentske radionice kostimografije / mode i tekstilnog oblikovanja /  fotografije / likovne kritike i eseja

Autorice projekta: doc. dr. art. Ivana Bakal i dr.sc. Silva Kalčić.

Projekt EDU međunarodnih studentskih radionica započet je 2013. godine. Riječ je o međunarodnim studentskim radionicama kostimografije, modnog i tekstilnog oblikovanja te likovne kritike na kojima sudjeluju studenti iz zemlje i regije (kroz pozivni natječaj na srodnim fakultetima). Cilj je, kroz godišnje radionice sa studentima i izložbe njihovih radova, stjecanje specijalističkoga znanja i usavršavanje kreativnog i individualnog pristupa kao suplement nastavnoga programa. Projekt pruža mnoštvo primjenjivih rješenja za bolju organizaciju i rezultate obrazovnog sistema na visokoobrazovnim ustanovama u području humanističkih znanosti, umjetnosti i dizajna kroz sinergiju predavača/voditelja radionice i studenata/polaznika radionice.

Izložbe
08.03.2023 08:04