Izložba studenata u Galeriji ULUPUH

Do srijede 21. prosinca otvorena je izložba radova studenata sa 10. EDU međunarodnih studentskih radionica kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja te likovne kritike/eseja.

Svečano zatvaranje projekta održat će se u srijedu 21. prosinca, na posljednji dan izložbe u 18 sati u Galeriji ULUPUH, Ilica 13, u Zagrebu.

Izloženi su odabrani radovi s radionica kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja koje su se od 5. do 9. prosinca 2022. održavale u prostorima Tekstilno-tehnološkog fakulteta u Zagrebu. Radionice su vodile doc. dr. art. Ivana Bakal (Hrvatska), izv. prof. Tanja Devetak, doc. Almina Duraković Korošec (Slovenija) i mr. red. prof. Ljiljana Petrović (Srbija), a stručna suradnica bila je mag. ing. Đurđica Kocijančić.

Polaznici radionica su sljedeći studenti:

– Studenti Tekstilno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (Hrvatska): Ema Marković-Imbrija, Sara Bardić, Josip Đerek, Teodora Cerovac, Sofija Curiš

– Studenti Fakulteta primenjenih umetnosti iz Beograda (Srbija): Sofija Stefanović, Milica Milutinović, Milica Vučinić, Anja Aleksić, Teodora Kumanudi, Sanja Rajić, Olivera Petković, Teodora Tulović, Miljana Milijašević

– Studenti Fakulteta za dizajn, samostojni visokošolski zavod iz Ljubljane (Slovenija): Ajlana Džafić, Saša Židov, Jure Meglič, Eva Rogl Mežnar

Radove će se prikazati i na reviji Projekt Ilica Q'Art u nedjelju 18.12.2022. u 12 sati, na Britanskom trgu.

• Ulupuh 6

• Ulupuh 5