Katarina Matulin predstavila Hrvatsku (TTF) u sjedištu Svjetske organizacije za intelektualno vlasništvo (WIPO) u Ženevi

Svjetska organizacija za intelektualno vlasništvo (WIPO) jedna je od specijaliziranih ustanova Ujedinjenih naroda (UN), a ove godine od 6. do 14. srpnja 2023. u Ženevi održana je 44. WIPO konferencija, posvećena ulozi žena u ubrzavanju inovacija i kreativnosti. Koordinator konferencije je patentni ured Republike Poljske zajedno s Akademijom likovnih umjetnosti u Łódźu, te su kao dio ovogodišnje konferencije organizirali modnu reviju “She inspires” na kojoj je sudjelovalo 19 članica CEBS-a.

Predstavnica Hrvatske odnosno  Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta, studentica je prve godine diplomskog studija Modnog dizajna Katarina Matulin, s kolekcijom “Texture of Identity”. Kolekcija je nastala u okviru kolegija Modni dizajn III , pod mentorstvom prof. art. dr. sc. Jasminke Končić i mag. ing. des. text. Duje Kodžomana, asistenta, vanjskog suradnika.

Više informacija dostupno je na sljedećoj mrežnoj poveznici: https://www.telegram.hr/super1/look/ovo-je-famozna-kolekcija-s-kojom-katarina-matulin-predstavlja-hrvatsku-u-zenevi-razgovarali-smo-s-njom/

• Matulin 1

• Matulin 2