Likovna radionica tekstilnog tiska folijama – suradnja TTF-a, Decathlona i DV Cipelica

Značenje kreativnosti kao temeljne vještine za 21. stoljeće prepoznato je u znanosti; rano poticajno okruženje je snažan prediktor kreativne produktivnosti i kasnije eminentnosti u odrasloj dobi [1]. U provođenju likovnih aktivnosti s djecom nema mjesta pravilima, zakonitostima i kritici jer su oni momentalni zagušivači kreativnosti, slobode, samopouzdanja i radoznalosti [2].

Svoje ideje i imaginaciju djeca iz waldorfske skupine „Sunčeka“ pokazala su na likovnoj radionici izrade motiva za majicu u tehnici tekstilnog tiska folijama, održanoj 16. 3. 2023. u Dječjem vrtiću Cipelica u Čakovcu u organizaciji TTF-a Sveučilišta u Zagrebu. Uz pomoć voditeljice radionice, Marijane Tkalec (TTF) te odgojiteljica Petre Mićanović i Milane Hozmec (DV Cipelica), svako dijete je spontano i slobodno osmislilo svoju majicu.

Materijale korištene na radionici (majice i folije) donirala je tvrtka Decathlon iz Zagreba.

Zahvaljujemo Decathlonu na materijalima te DV Cipelica na suradnji!

• 1_Radionica_tisak

• 2_Radionica_tisak

• 3_Radionica_tisak

• 4_Radionica_tisak

• 5_Radionica_tisak

• 6_Radionica_tisak

• 7_Radionica_tisak

• 8_Radionica_tisak

[1] Cvetković-Lay, J.: Darovitost i kreativnost u razvojnoj dobi djetinjstva, Napredak 163 (3-4) 305-323 (2022)
[2] Balić Šimrak, A: Predškolsko dijete i likovna umjetnost, URL: https://hrcak.srce.hr/file/184161, Pristupljeno:[17_3_2023]

Marijana Tkalec, dipl. ing.

20.03.2023 12:41