Malo drugačije vodstvo uz izložbu Refleksije Bauhausa u galeriji Klovićevi dvori

Fotografija preuzeta sa http://www.gkd.hr

petak, 13. prosinca 2019. u 17:00 sati održat će se posebno osmišljena glazbeno - scenska izvedba uz vodstvo po izložbi Refleksije Bauhausa u prostoru Galerije Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb. Suradnja Galerije Klovićevi dvori je ostvarena sa Sveučilištem u Zagrebu Muzičkom Akademijom, Sveučilištem u Zagrebu Akademijom dramskih umjetnosti i Sveučilištem u Zagrebu Tekstilno-tehnološkim fakultetom.

Kroz izložbu Refleksije Bauhausa izvest će se fragmenti Trijadnog baleta Oscara Schlemmera i glazbeni songovi Kurta Weilla. Trijadni balet ostvaren je suradnjom studenata diplomskog studija Kostimografije koji su rekonstruirali pet kostima prema kostimima voditelja Scenske radionice Bauhausa Oscara Schlemmera.
Više o događaju na linku: gkd.hr/2019/12/09/malo-drugacije-vodstvo-uz-izlozbu-refleksije-bauhausa

Voditeljica projekta:
Liljana Velkovski, muzejska savjetnica pedagoginja GKD

Mentorice studenata Tekstilno-tehnološkog fakulteta:
doc. art. barbara Bourek,
doc. dr. sc. Irena Šabarić,