Nagrade inovatorima s Tekstilno-tehnološkog fakulteta

Inovatori sa Tekstilno-tehnološkog fakulteta prikazali su i ove godine svoje inovacije na izložbama inovacija E-NNOVATE 2022, Poljska i EUROINVENT 2022, Rumunjska.

Pof. dr. sc. Tanja Pušić i doktorandica Katja Grgić predstavile su svoju inovaciju The booster for removal of specific stains rom textilesautora. Na izložbi E-NNOVATE inovacija je nagrađena sa Silver Award. Na izložbi EUROINVENT inovacija je nagrađena sa Silver medal, a profesor Mihnea Cosmin Costtoiu, rektor sa University  Politechnica of Bucharest  dodijelio je navedenoj inovaciji Excellence Innovation Award.

Pof. dr. sc. Dubravko Rogale, prof. dr. sc. Snježana Firšt Rogale i izv. prof. dr. sc. Željko Knezić predstavili u na spomenutim izložbama inovaciju Measurement equipment and method for the simultaneous determination of thermal resistance and temperature gradients of layers of clothing composites.  Inovacija je nagrađena na izložbi E-NNOVATE sa Gold Award, a profesor Dan-Laurentiu Milici sa Stefan Cel Mare University of Suceava dodijelio je navedenoj inovaciji Grand Prize. Na izložbi EUROINVENT inovacija je nagrađena sa Golden medal te sa Special Award koju je prof. dr. sc. Najia A. Alzanbagi uručila u ime High Innovative Unique Foundation in the Kingdom of Saudi Arabia.

Četitamo!

E-NNOVATE 2022

• Pusic_Grgic_Ennovate_2022

• Pusic_Grgic_Euroinvent_2_2022