Natječaj, veljača 2024.

Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb, Prilaz baruna Filipovića 28a, objavljuje

N A T J E Č A J

1. za izbor jednog izvršitelja (m/ž) na privremeno upražnjeno suradničko radno mjesto asistent, u znanstvenom području: Tehničkih znanosti, u znanstvenom polju: Tekstilna tehnologija, na određeno vrijeme (do povratka privremeno nenazočne djelatnice), u punom radnom vremenu u Zavodu za tekstilnu kemiju i ekologiju Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta
  2. za izbor jednog izvršitelja (m/ž) na slobodno radno mjesto položaj II. vrste – voditelj (šef) odsjeka, interni naziv: referent za financije i računovodstvo, na neodređeno vrijeme, u punom radnom vremenu.

Uvjeti za pristupnike na natječaj objavljene pod točkom 1.:

Pristupnici moraju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (NN br. 119/2022) te prijavi na natječaj priložiti: životopis, presliku diploma, bibliografiju te podatke o znanstvenoj/umjetničkoj, nastavnoj i stručnoj djelatnosti, potvrdu o državljanstvu (domovnicu ili odgovarajući dokument kojim se dokazuje državljanstvo) i uvjerenje da protiv pristupnika nije pokrenut istražni ili kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci).

Pristupnici strani državljani moraju priložiti i dokaz o poznavanju hrvatskog jezika stupanj C2.

Na natječaj se pod ravnopravnim uvjetima imaju pravo javiti osobe oba spola. Osim navedenih uvjeta pristupnici moraju ispunjavati i opće i zakonom propisane uvjete.

U prijavi na javni natječaj potrebno je navesti osobne podatke podnositelja prijave (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona i adresu elektroničke pošte), redni broj i naziv radnog mjesta na koji se pristupnik prijavljuje.

Prijava mora biti vlastoručno potpisana.

Uvjeti za pristupnike na natječaj pod točkom 2.:

• završen sveučilišni prijediplomski studij ili stručni prijediplomski studij ekonomskog smjera (VŠS odgovarajuće struke)
  • 3 godine iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • znanje rada na osobnom računalu

Uz prijavu pristupnici natječaja pod točkom 2. trebaju priložiti:

• životopis i motivacijsko pismo,
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi (presliku diplome),
  • presliku radne knjižice uz presliku ugovora o radu ili potvrdu poslodavca o radnom iskustvu na odgovarajućim poslovima odnosno elektronički zapis i/ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku osobne iskaznice ili domovnice),
  • uvjerenje nadležnog suda, ne starije od 6 mjeseci da se protiv pristupnika ne vodi kazneni postupak,
  • pristupnici pod rednim brojem 2. dužni su uz prijavu na natječaj priložiti dokaz o poznavanju rada na osobnom računalu i dokaz o poznavanju stranog jezika.

Svi pristupnici:

Pristupnici koji kod prijema u radni odnos ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužni su pozvati se na to pravo u prijavi na natječaj te priložiti dokaze o tom statusu pri čemu ostvaruju prednost u odnosu na ostale pristupnike samo pod jednakim uvjetima.

Poveznica za stranicu Ministarstva branitelja na kojoj su navedeni dokazi potrebni za ostvarivanje prava prednosti prilikom zapošljavanja prema Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (NN br. 121/17, 98/2019, 84/2021) je https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843.

Prijave s dokazima i potrebnom dokumentacijom o ispunjavanju uvjeta natječaja (zasebno za svako mjesto), podnose se u dva primjerka.

Nepotpune i nepravovremene prijave na natječaj neće se razmatrati.

Pristupnici pod rednim brojem 1.:

Pristupnici na natječaj obavezni su dostaviti natječajnu dokumentaciju i u elektronskom obliku (CD,USB). Prijave s dokazima i potrebnom dokumentacijom o ispunjavanju uvjeta natječaja podnose se u roku od 30 dana od dana objave natječaja.

Pristupnici pod rednim brojem 2.:

Pristupnici na natječaj obavezni su dostaviti natječajnu dokumentaciju u roku od 8 dana od dana objave natječaja.

Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju  uvjeta iz natječaja dostavljaju se na adresu: Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet, Urudžbeni zapisnik, Prilaz baruna Filipovića 28a, 10000 Zagreb, s naznakom „Za natječaj“. Na omotnici je potrebno navesti broj točke natječaja za koju se pristupnik prijavljuje.

Rezultati natječaja odnosno obavijest o odabranom pristupniku biti će objavljeni na web stanici http://www.ttf.unizg.hr.

U Zagrebu, 26. veljače 2024. g.

Tekstilno-tehnološki fakultetu

KLASA: 100-01/24-02/03