Nika Vrbica i Vicko Racetin dobitnici nagrade na Izložbi hrvatskog dizajna 21/22

• DIPMOD katalog

• Nika Vrbica 1

• Nika Vrbica 2

• Vicko Racetin 1

• Vicko Racetin 2

U utorak 10. siječnja 2023. u LAUBI – kući za ljude i umjetnost svečano je otvorena bijenalna Izložba hrvatskog dizajna 21/22 koja predstavlja najbolja dizajnerska ostvarenja iz protekle dvije godine u svim područjima dizajnerskog djelovanja, od dizajna vizualnih komunikacija, preko produkt dizajna i dizajna ambalaže, do modnog dizajna, dizajna u digitalnim medijima i koncepata.

U studentskoj kategoriji modnog dizajna svoje radove izložili su Vicko Racetin i Nika Vrbica, studenti Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Obje kolekcije nagrađene su nagradom u kategoriji modni i odjevni dizajn.

U kolekciji NAUTILUS Nika Vrbica kombinira različite načine reciklaže poput topljenja HDPE plastike, kukičanja i patchworka sakupljenih materijala, te dekonstrukcijom postojećih tkanja, stvara skulpturalne odjevne forme čiji je oblik inspiriran morskom florom i faunom. Rad je nastao u ak. god. 20/21 u okviru kolegija Modni dizajn - kolekcija II pod mentorstvom red.prof.art.dr.sc. Jasminke Končić i Duje Kodžomana, mag. ing. des. text.

U kolekciji DELIRIUM(A,O) Vicko Racetin se referira na istraživanje pojmova pretjeranog razmišljanja (overthinking) i straha od otvorenog prostora, te u kolekciji prikazuje posljedice pretjeranih misli i agorafobičnog poremećaja kao što su iscrpljenost, nervoza i strah. Rad je nastao u ak. god. 21/22 u okviru kolegija Modni dizajn - kolekcija I pod mentorstvom red.prof.art.dr.sc. Jasminke Končić i Duje Kodžomana, mag. ing. des. text.

U kategoriji dizajn vizualnih komunikacija izložen je DIPMOD_4_5 katalog čiji dizajn potpisuje studio NJI3 (Tessa Bachrach-Krištofić, Dina Milovčić i Franka Tretinjak). Riječ je o katalogu studentskih radova diplomskog studija modnog dizajna, koji je objavljen u izdanju Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta, čija je glavna urednica red. prof. art. dr. sc. Jasminka Končić.

Online verziju izložbe možete pregledati na linku: https://izlozba.dizajn.hr/2122/

NaslovVrsta
LAUBApdf