Nova sveučilišna znanstvena knjiga PRIMJENA INTELIGENTNIH ALGORITAMA U TEKSTILNOJ TEHNOLOGIJI

U izdanju Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta objavljena je sveučilišna znanstvena knjiga Primjena inteligentnih algoritama u tekstilnoj tehnologiji autora doc. dr. sc. Daniel Domović, prof. dr. sc. Martinia Ira Glogar, prof. dr. sc. Anica Hursa Šajatović, prof. dr. sc. Tomislav Rolich.

U prva dva poglavlja opisani su i prikazani interaktivni evolucijski algoritmi koji se koriste kao optimizacijske metode temeljene na subjektivnim procjenama, koristeći subjektivne procjene umjesto funkcije primjerenosti. U trećem poglavlju prikazana je primjena neizrazite logike u tekstilnoj tehnologiji s naglaskom na procese bojadisanja tekstila. U četvrtom je poglavlju pomoću umjetnih neuronskih mreža napravljeno predviđanje svojstava istezanja tkanine. U petom, šestom i sedmom poglavlju su opisane nove metode i koncepti koji su primijenjeni u rješavanju problema izrade krojnih slika nastalih na temelju prethodno opisanih metoda rješavanja problema pakiranja i hiperheuristika!

Čestitke autorima!

Ured za izdavačku djelatnost