Novi sveučilišni udžbenik "Od replike povijesne odjeće do kostima“

Sveučilišni udžbenik "Od replike povijesne odjeće do kostima", urednice izv. prof. dr. sc. Katarine Nine Simončič objavljen je u tiskanom obliku. Udžbenik je strukturiran od autorskih poglavlja Alice Mihalić, Irene Šabarić, Barbare Bourek, Saše Došen, Lucije Prstec Smolčec, Duje Kodžomana i Katarine Nine Simončič. Pisana su iz perspektive njihove profesionalne vokacije i pružaju najbolji mogući uvid u pitanje primjene elemenata povijesne odjeće unutar različitih znanstvenih te umjetničkih disciplina i stručnih područja. Naglasak je na izvorima rekonstrukcije, oblicima i metodama reinterpretacije i realizacije te pružanju uvida u upotrebu primjene novih tehnologija.

Izdavač je Tekstilno - tehnološki fakultet, dok dizajn i prijelom potpisuje Ivan Klisurić

Čestitke urednici i autorima poglavlja!

Ured za izdavačku djelatnost

Press
27.04.2022 23:00

Novi sveučilišni udžbenik "Od replike povijesne odjeće do kostima“