Odabrani su pobjednici natječaja za idejno rješenje Lesnina promo torbe

Stručni žiri iz Lesnine XXXL Hrvatska na temelju prijavljenih radova studenata za najbolje dizajnersko i idejno rješenje za promo torbu Lesnine, odabrao je pobjednike natječaja.

Iako tema dizajnerskog rješenja nije bila zadana, već smo ostavili prostor studentima i dali im slobodu u kreiranju što inovativnijih prijedloga, kod prezentacije pristiglih radova oduševio nas je i odaziv na natječaj kao i predložene ideje. Zahvaljujemo svim studentima koji su sudjelovali na natječaju na uloženom trudu i vremenu, kao i na doprinosu da razvijemo i stvorimo jednu novu priču koja će u konačnici pridonijeti daljnjem ulaganju u zajednicu i u očuvanje okoliša.

Moramo priznati da je odabir tri najbolja rada bio iznimno težak zadatak. Velik broj pristiglih radova te toliko zanimljivih ideja, od kojih je svaka imala „ono nešto“, od nas je tražilo dodatno razmatranje i razglabanje.

Krenuli smo od toga da torba bude višekratna, funkcionalna, a ujedno i praktična, te da bude izrađena od ekološki održivih materijala. Vodili smo se time da mora biti vizualno „poželjna“ kupcima za nošenje u svakodnevnim situacijama, ne samo prilikom kupovine u Lesnini, npr. u svoje slobodno vrijeme, za šetnju ili čak i kao torbu za posao.

Našu odluku o pobjednicima natječaja donijeli smo uzimajući u obzir prijedloge materijala za izradu torbi i njihovu dostupnost, zatim ideje za vizualna rješenja i načine na koje su studenti u dizajn torbe implementirali grafičke elemente (logotip, boje i slogan) Lesnine, kao i izvedivost cijelog kreativnog procesa s proizvodnjom budućih promo torbi.

Od ukupno 20 pristiglih radova, odabrali smo prva tri mjesta, pri čemu na drugom mjestu imamo dva rada:

1. mjesto: LAURA - ANA ZDUNIĆ, nagrada: poklon bon Lesnine u vrijednosti 1.000 €
2. mjesto: KLARA ERGOVIĆ, nagrada: poklon bon Lesnine u vrijednosti 500 €
    KLAUDIA CURMAN, nagrada: poklon bon Lesnine u vrijednosti 500 €
3. mjesto: MAGDALENA JURIČIĆ, nagrada: poklon bon Lesnine u vrijednosti 300 €

Čestitamo pobjednicima!

S obzirom da su nas i ostali radovi studenata osvojili svom idejama, u znak zahvalnosti za uloženi trud i vrijeme, odlučili smo nagraditi i sve ostale sudionike natječaja s poklon bonom Lesnine u vrijednosti od 50 €.

Preuzimanje nagrada:

Dobitnici prva tri mjesta bit će kontaktirani od strane Lesnine oko uručenja i preuzimanja nagrade i daljnjih dogovora oko procesa izrade torbi.

Svi ostali sudionici svoje poklon bonove i mape mogu podići u studentskoj referadi od 10.5.2023.

Izv.prof.dr.sc. Irena Šabarić

28.04.2023 10:31