Održan interdisciplinarni stručni skup u sklopu projekta BIOPLAnet, uz predavanje i radionicu "Biomaterijali i kreativno oblikovanje"

Tijekom interdisciplinarnog stručnog skupa održanog 20. prosinca 2023. u OŠ A. Šenoe u suradnji s voditeljima Županijskih stručnih vijeća učitelja tehničke kulture Grada Zagreba, izv. prof. art. Helena Schultheis Edgeler održala je predavanje i radionicu na temu "Biomaterijali i kreativno oblikovanje". Predavanje je bilo dio šireg programa stručnog usavršavanja s naglaskom na upoznavanju s novim tehnologijama, a skup je organiziran uz podršku Instituta poduzetničkog obrazovanja i inovacija iz Zagreba te partnerske udruge FabLab Zagreb, unutar projekta BIOPLAnet.

Teme i predavači:

1. Transfodizajn, kombinacija termina transformacija i dizajn – Nada Tozija, TransfoLAB BCN, Barcelona
  2. Biomaterijali i kreativno oblikovanje – izv. prof. art. Helena Schultheis Edgeler, Sveučilište u Zagrebu, Tekstilno-tehnološki fakultet
    - predstavljanje primjera rješavanja zadatka – Chiara Gatti, studentica Tekstilno-tehnološkog fakulteta, 3. godina
  3. Stvaranje dizajna kroz transformaciju (ostaci/otpad, odbačeni predmeti, odbačeni biomaterijali, građevinski otpad i dr.) – Roberto Vdović (FabLab),  Zrinka Valetić (Institut poduzetničkog obrazovanja i inovacija Zagreb), Sanja Kovačević (DPTKZ)
  • Bioplanet1a

• Bioplanet3