Održan Sajam karijera u Poreču

U sportskoj dvorani Žatika u Poreču 15. studenog 2023. je održan Sajam karijera s ciljem informiranja o mogućnostima nastavka školovanja na visokoškolskim učilištima u Republici Hrvatskoj, Sloveniji i Italiji. Sajam karijera u Poreču ove je godine zabilježio velik odaziv različitih fakulteta i poslodavaca. Organizatori manifestacije su Grad Poreč-Parenzo, Klub za mlade Poreč-Club per i giovani Parenzo, Srednja škola Mate Balote Poreč i Turističko ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč.

Ideja o organizaciji ovakve manifestacije nastala je kao odgovor na provedeno istraživanje o potrebama, problemima i interesima porečkih mladih, nastalo prilikom izrade strateškog dokumenta „Lokalnog programa za mlade Grada Poreča-Parenzo za razdoblje 2022.-2026.“ u okviru kojeg su učenici srednjih škola posebno istaknuli potrebu dobivanja potpunih informacija na jednom mjestu o mogućnostima nastavka školovanja i odabira zanimanja.

Tijekom jednodnevne manifestacije namijenjene maturantima i učenicima srednjih škola, Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet (TTF) predstavilo je svoje djelovanje s naglaskom na nastavnu djelatnost i odgovaralo na upite zainteresiranim učenicima srednjih škola. U ime TTF-a u predstavljanju su sudjelovale doc. dr. sc. Bosiljka Šaravanja, doc. dr. sc. Ivana Špelić i asistentica Selma Imamagić.

• Sajam karijera 01

• Sajam karijera 02