Održana Međunarodna „zelena“ ljetna škola u Portugalu

Na University of Aveiro, Department of Economics, Management, Industrial Engineering and Tourism (DEGEIT), Portugal, od 4. do 8. rujna 2023. održana je Međunarodna „zelena“ ljetna škola (International Green Summer School) iz područja održivog tekstila, organizirana u sklopu Erasmus+ projekta “Sustainable Design and Process in Textiles for Higher Education - GreenTEX ” (2021-1-PL01-KA220-HED-000032201). Na radionici je sudjelovalo 25 studenata i 12 mentora s sveučilišta partnera projekta: Lodz University of Technology, Poljska; University of Aveiro, Portugal; Technical University of Liberec, Češka; Kaunas University of Technology, Litva te Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta.

U projektu GreenTEX razvijaju se inovativna rješenja i pravci djelovanja kako bi tekstilna industrija postala održivija. Izrađeni materijali prikazani tijekom ljetne škole nisu sadržavali samo specifična rješenja, već su pokazali čitav niz mogućnosti koje se mogu koristiti u obrazovnom procesu i poslovanju te planiranju održivog obrasca razvoja tekstilne industrije.

Studenti podijeljeni u 5 timova s 5 članova iz različitih zemalja uz pomoć mentora zajednički su radili na rješavanju zadanog problema, prezentaciji njegova rješenja i izradi prototipova koji će biti prikazani u okviru „Zelene izložbe“ sljedeći tjedan u Portugalu, u studenome 2023. u Poljskoj i u siječnju 2024. u Hrvatskoj.

Za organizaciju Međunarodne zelene ljetne škole bile su zadužene profesorice DEGEIT-a Elisabeth Pereira i Margarita Robaina. Tim TTF-a činile su naše studentice Lea Beličev, Klarisa Čop, Martina Ivančić, Antonija Tominac i Nika Usmiani te mentorice prof. dr. sc. Ana Sutlović i Ivana Čorak, mag. ing. techn. text.

Gakerija slika

• 01 GreenTex _ International Summer School _ Aveiro

• 02 GreenTex _ International Summer School _ Aveiro

• 03 GreenTex _ International Summer School _ Aveiro

• 04 GreenTex _ International Summer School _ Aveiro

• 05 GreenTex _ International Summer School _ Aveiro

• 06 GreenTex _ International Summer School _ Aveiro

prof. dr. sc. Ana Sutlović i Ivana Čorak, mag. ing. techn. text.

Međunarodna suradnja
14.09.2023 15:50