Održana premijera opere „Amfitrion“ u zagrebačkom HNK

Studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta u suradnji sa studentima Muzičke akademije, Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovnih umjetnosti i Arhitektonskog fakulteta premijerno su izveli operu „Amfitrion“ Borisa Papandopula u zagrebačkom Hrvatskom narodnom kazalištu. Opera je premijerno izvedena pod ravnanjem dirigenta Matije Fortune i u režiji Kristine Grubiše, pod mentorstvom Krešimira Dolenčića. Studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta autori su kostima, pod mentorstvom izv. prof. art. Barbare Bourek, izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić, Franke Karin- mag. ing. techn. text., asistent, prof. dr. sc. Ane Sutlović, prof. dr. sc. Martinie Ire Glogar, Ivane Čorak- mag. ing. techn. text., asistent , Veronike Lovreškov- mag. ing. techn. text. i Ive Divjak- mag. ing. techn. text.

Više o premijeri i o pripremama uoči premijere možete vidjeti na sljedećoj mrežnoj poveznici: https://www.universitas-portal.hr/trijumf-studentskog-stvaralastva-i-ingenioznosti/

Čestitamo svim studentima i mentorima Sveučilišta u Zagrebu koji su sudjelovali na ovom impresivnom projektu!

Izložbe
12.05.2023 17:05