Održano savjetovanje Tekstilna znanost i gospodarstvo 2024. na temu „DIGITALNA MODA“

Digitalna moda bila je tema šesnaestog po redu znanstveno-stručnog savjetovanja Tekstilna znanost i gospodarstvo (TZG) u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Pozvana predavanja stručnjaka iz različitih područja, panel diskusije, kao i zbornik radova istakla su neophodnost interdisciplinarne suradnje unutar akademske zajednice i gospodarskog sektora. Uvodne govore održali su predsjednica organizacijskog odbora TZG 2024. prof. dr. sc. Katarine Nine Simončič, dekanica Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta prof. dr. sc. Anice Hurse Šajatović i prorektor za poslovanje i digitalizaciju Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Tomislav Bolanča.

Tema digitalne mode na savjetovanju prezentirana je i u virtualnoj poster sekciji, kroz različite aspekte primjene novih tehnologija u dizajnu i tekstilnoj znanosti, dok su sažeci objavljeni u Knjizi sažetaka (Book of Abstracts). Žarišnu točku savjetovanja činio je Zbornik sa znanstvenim i stručnim radovima (Book of Proceedings) koji su prošli dvostruku međunarodnu recenziju. Slijedom izloženih predavanja te predstavljenih znanstvenih i stručnih radova, nadamo se novom zamahu i oplemenjivanju ishodišta studijskih programa, a kojima će Tekstilno-tehnološki fakultet odgovoriti na potrebe tržišta u području digitalne mode.

Iscrpan izvještaj o predavačima i njihovim predavanjima za vrijeme TZG-a 2024. možete otkriti u privitku, a više o atmosferi događaja možete otkriti u fotografijama.

NaslovVrsta
TZG 2024. PDFpdf