ONLY TTF u Čateksu d.d. i Studijskoj jedinici Varaždin

Studenti 1. godine diplomskog studija Tekstilna tehnologija i inženjerstvo organizirali su stručni studijski posjet studenata i profesora TTF-a tvornici Čateks d.d. i Studijskoj jedinici Varaždin. Putovanje je realizirano sredstvima dodijeljenima od Studentskog centra Sveučilišta u Zagrebu studentskom projektu "Only natural - higijenska maska bojadisana prirodnim bojilima".

Rukovoditelj tehničke pripreme i razvoja, gospodin Nino Kerman upoznao je studente sa svim proizvodnim centrima Čateksa i predstavio im put od ideje do gotovog proizvoda. Čateks čine tri proizvodna centra: Tekstil, koji se sastoji od tkaone i dorade tkanina, Politeks, koji se sastoji od prevlačenja i laminiranja te Konfekcija.  Takvim ustrojem Čateks se tržišno pozicionirao kao proizvođač tehničkih tkanina i materijala specijalne namijene i veće dodane vrijednosti.

U Studijskoj jedinici Varaždin dr. sc. Suzana Kutnjak-Mravličnić predstavila je smjerove Stručnog studija: Dizajn obuće i Obućarska tehnologije u okviru kojih studenti realiziraju svoja dizajnerska ostvarenja u suradnji s tvornicom Ivančica d.d. Posebnu pažnju privukla je činjenica da je ove godine i Stručni studij TTF-a u Varaždinu uključen u dugogodišnju uspješnu međufakultetsku suradnju TTF-a s Akademijom dramskih umjetnosti i Muzičke akademije.

Only TTF

• only-ttf-1