ONLY TTF u Tvornici tekstila Trgovišće i Regeneraciji

Studenti 1. godine diplomskog studija Tekstilna tehnologija i inženjerstvo organizirali su drugi stručni studijski posjet tekstilnim tvornicama. I ovaj posjet prošao je u edukativnom i veselom duhu, a obuhvaćao je Tvornicu tekstila Trgovišće d.o.o. Regeneraciju d.o.o. Studentima se, između ostalih, pridružila i dekanica izv. prof. dr. sc. Anica Hursa Šajatović.

Putovanje je realizirano sredstvima Studentskog centra Sveučilišta u Zagrebu dodijeljenima studentskom projektu "Only natural - higijenska maska bojadisana prirodnim bojilima".

Mladen Repeci Oljača, upravitelj lancem opskrbe, upoznao je studente s Tvornicom tekstila Trgovišće d.o.o., koja je najveći proizvođač vrhunskoga damastnoga pamučnog programa u Republici Hrvatskoj. Tvornica prodaje isključivo vlastite tkane proizvode na tržišta Velike Britanije, Kanade, Njemačke, Švicarske, Italije, UAE… te kao hrvatski proizvođač dominantno opskrbljuje tržište Republike Hrvatske.

U Regeneraciji d.o.o., direktor Anđelko Švaljek predstavio je tvrtku koja se bavi proizvodnjom visokokvalitetnih ručno rađenih tepiha iz novozelandske vune najviše kvalitete prema željama kupca. Istaknuo je da su se na tržištu pozicionirali kao proizvođač isključivo vunenih tepiha jer smatraju da je upravo vuna materijal koji pruža osjećaj ugode, mekoće, komfora, stapanja s prirodom i luksuza. Kreativne ideje profesionalnih dizajnera, konstantna istraživanja i iznalaženja novih formi izražavanja i novih tehnika predstavljene su u izložbenom prostoru reGalerije. Neki od izložaka nastali su suradnjom ove tvrtke s profesorima i studentima TTF-a.

ONLY TTF

• 01 TTT (1)