Opera Igor Kuljerić: Animal Farm, povodom 100 obljetnice osnutka Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu

Povodom 100. obljetnice osnivanja Muzičke akademije, 27. i 28. studenoga u KD Vatroslv Lisinski premijerno će biti izvedena opera-basna renomiranog hrvatskog skladatelja Igora Kuljerića ANIMAL FARM pod ravnanjem Mladena Tarbuka i u režiji Krešimira.

Operu Animal Farm izvest će solisti, zbor i orkestar Muzičke akademije pod ravnanjem Mladena Tarbuka. Redatelj je opere Krešimir Dolenčić, a koredateljica Kristina Grubiša, studentica kazališne režije i radiofonije Akademije dramske umjetnosti. U projektu sudjeluje preko 180 studenata glazbe uz podršku gotovo stotinu studenata Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovnih umjetnosti te Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Ovaj izuzetan projekt nastavak je tradicije povezivanja studenata Sveučilišta u Zagrebu kroz operne suradnje.

Mentorica scenografa je Mirjana Vodopija (ALU), mentor oblikovanja svjetla Deni Šesnić (ADU), autorica vizuala je Lana Zubović, studentica Akademije likovnih umjetnosti pod mentorstvom Svjetlana Junakovića. Kostimografiju potpisuju studenti Tekstilno -tehnološkog fakulteta pod mentorstvom doc. art. Barbare Bourek, izv.prof.. dr. sc. Irene Šabarić, dr. sc. Suzane Kutnjak-Mravlinčić, mag. ing. des. tex Franke Karin, ass., dr. sc. Beti Rogina-Car i prof. dr. sc. Ane Sutlović.

Izvedbe će se održati u subotu i nedjelju, 27. i 28. studenoga u 19.30 sati.

Više na web-stranici: Igor Kuljerić: Animal Farm, povodom 100 obljetnice osnutka Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu | MUZA (unizg.hr)

22.11.2021 08:16