Otvorenje izložbe "Od skice do špice" u Gradskom muzeju Varaždin

• Od skice do špice 19

• Od skice do špice 20

• Od skice do špice 23

U srijedu 27. travnja 2022., održano je otvorenje izložbe „Od skice do špice“ u Gradskom muzeju Varaždin Stari grad povodom petnaeste godišnjice studija dizajna obuće na Tekstilno-tehnološkom fakultetu u Studijskoj jedinici Varaždin.

Na izložbi je predstavljen kreativno-oblikovni dio programa kroz radove bivših i sadašnjih studenata nastalih u okviru redovite nastave na kolegijima: Osnove dizajna obuće, Dizajn proizvoda od kože, Umjetničko-grafička kompozicija, Likovno oblikovanje obuće, Obuća i modni dodaci kroz povijest, Stručna praksa dizajna obuće i Stručna praksa u proizvodnji obuće, mentorice dr. sc. Suzana Kutnjak-Mravlinčić. Presjekom studentskih radova prikazan je razvoj vještina i načela dizajniranja obuće i modnih dodataka od početnih skica i idejnih rješenja prema zadanoj temi, poticaju, namjeni ili tipu obuće, do autorskih koncept-dizajna, projektnih nacrta, replika povijesnih modela obuće, kožne galanterije te realiziranih prototipova, uzoraka modela obuće i 3D ispisanih potpetica. Na izložbi je svojim radovima sudjelovalo 45 studenata, a do sada je smjer Dizajn obuće završilo 80 studenata.

U sklopu izložbe prikazuje se promotivan film o studiju dizajn obuće autora Vedrana Hunjeka u kojem sudjeluju studentice Sara Stojko, Dora Kranjec, Lea Zelčić, Sanja Makšan i Lara Bobek s mentoricom Suzanom Kutnjak-Mravlinčić. Također su kroz digitalne materijale posterima prezentirane neke od provedenih aktivnosti studenata i djelatnika TTF-a SJ Varaždin tijekom proteklih godina, a pripremile su ih dr. sc. Suzana Kutnjak-Mravlinčić, viši predavač i Franka Žuvela Bošnjak, dip. ing., predavač.

Izložbu je otvorio Prorektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga.

Izložba ostaje otvorena do 19. lipnja 2022.

Više o izložbi možete otkriti na sljedećoj poveznici: https://www.varazdinske-vijesti.hr/drustvo/od-skice-do-spice-izlozba-u-povodu-15-godina-studija-dizajna-obuce-u-varazdinu-58347

Izložbe
29.04.2022 12:16