Posjeta studenata i nastavnika HELMo MODE (Liege, Belgija) Sveučilištu u Zagrebu Tekstilno-tehnološkom fakultetu

Dana 17. siječnja 2024. za studente i nastavnike HELMo MODE (Haute Ecole Libre Mosane) iz Liegea (Belgija), na Sveučilištu u Zagrebu Tekstilno-tehnološkom fakultetu organizirana je jednodnevna edukacija stjecanja digitalnih vještina iz područja tekstilnog i modnog dizajna pod nazivom "Training Day of Digital Skills in Textile and Fashion Design", od strane nastavnika i suradnika Fakulteta. Edukacija je bila podijeljena u dva dijela: 1. dio predavanja od strane nastavnika i suradnika i 3 radionice primjene digitalnih alata u dizajniranju tekstila i umjetnost tekstilom, te transfera osmišljenog dizajna studenata na majice primjenom modificiranog digitalnog tiska uz NanoDiy patentiranu tehnologiju. Fakultet i mogućnosti studiranja za studente modnog dizajna predstavile su članice Uprave (dekanica prof. dr. sc. Anica Hursa Šajatović i prodekanica za međunarodnu i međuinstitucijsku suradnju prof. dr. sc. Anita Tarbuk), a prof. dr. sc. Sanja Ercegović Razić organizirala je i koordinirala realizaciju posjeta gostujućih studenata i njihovih nastavnika našem Fakultetu. Dogovorena je suradnja, a svi sudionici dobili su potrebne Potvrde o sudjelovanju i stjecanju potrebnih vještina.

Zahvaljujemo profesorima, asistentima, suradnicima i studentima na aktivnom sudjelovanju u provedbi aktivnosti i organizaciji ove edukacije:

prof. art. dr. sc. Jasminka Končić

izv. prof. art. Koraljka Kovač Dugandžić

prof. dr. sc. Martinia Glogar

prof. dr. sc. Ana Sutlović

doc. art. Lea Popinjač

dr. sc. Duje Kodžoman

Marijana Tkalec, mag. ing. techn. text., asistent

Ivana Čorak, mag. ing. techn. text. asistent

Anja Ludaš, mag. ing. techn. text. asistent

Ivana Furunđija, studentica TTF-a

Posebna zahvala Danijeli Pustahija Musulin, višoj stručnoj savjetnici pri ASOO, na preporuci Fakulteta nastavnicama HELMo MODE, u svrhu stjecanja digitalnih vještina iz modnog dizajna.

Više o edukaciji možete vidjeti na fotografijama u prilogu.

Prof. dr. sc. Sanja Ercegović Ražić i Ema Emili Sedlar, spec. oec.

• BELGIJA 1- objava

• BELGIJA 2- objava