Poziv na izložbu „Only natural – Higijenska maska bojadisana prirodnim bojilima“

Izložbu unikatnih higijenskih maski realiziranih u okviru studentskog projekta Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta „Only natural – Higijenska maska bojadisana prirodnim bojilima“ moći ćete pogledati u Tehničkom muzeju Nikola Tesla, Savska c. 18, Zagreb, u razdoblju od 27. ožujka 2021. do 11. travnja 2021.

Tema projekta je iznimno aktualna u kontekstu epidemioloških problema izazvanih širenjem virusa Covid-19.

Autori projekta su studenti prve godine diplomskog studija: Valentina Ferenčak, Selma Imamagić, Robert Matašić, Anja Miljković, Tena Omerović, Ivana Škaper, Ivona Pranjić i Karmela Wolff, a koordinatorica prof. dr. sc. Ana Sutlović.

Autorice izložbe su Valentina Ferenčak, Tena Omerović i Ivana Škaper.

Cilj projekta bio je proizvesti higijensku masku u skladu s preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te edukativno djelovanje u široj društvenoj zajednici.

Projekt je realiziran pod mentorstvom nastavnika Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta, uz pomoć tvrtki iz područja tekstilnih tehnologija: ČATEKS d.d., KONFEKS d.o.o, MIRTA KONTROL d.o.o., JACQUARD d.o.o, UNITAS d.d. i TVORNICA TEKSTILA TRGOVIŠĆE d.o.o. te podršku KBC Zagreb i ROTARY KLUBA 1242 ZAGREB

ROTARY KLUB 1242 ZAGREB prepoznao je potencijal projekta ONLY TTF te se uključio kako bi projektu udahnuo dodatnu vrijednost kroz humanitarni aspekt. Naime, preuzimanjem dijela proizvedenih maski RC 1242 donirati će sredstva za stipendiranje dvoje učenika iz potresom pogođenog područja Siska. Ovom donacijom simbolično se zatvara krug samoodrživosti gdje u ovom slučaju studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta potiču na izvrsnost i pomažu svoje buduće kolegice i kolege.

Više na mrežnoj poveznici: https://tmnt.hr/izlozba?id=8101

Izložbe