Predavanje Interaktivni alati za prikupljanje odgovora, komunikaciju i suradnju

Nataša Sajko

U srijedu, 14. veljače 2024. u 14 sati u A-301 održat će se, u organizaciji doktorskog studija Tekstilna znanost i tehnologija, predavanje profesorice Nataše Sajko na temu digitalnih bijelih ploča i drugih interaktivnih alata za prikupljanje odgovora, komunikaciju i suradnju profesora i studenata te o umjetnoj inteligenciji u učenju i poučavanju.

Nataša Sajko pokrenula je svoj prvi blog 2007. godine. Od 2009. uređuje mrežnu stranicu pod nazivom Moja mučionica na kojoj dijeli primjere dobre prakse u kojoj se spajaju dvije njezine strasti: hrvatski jezik i književnost s uporabom novih tehnologija. 2011. godine seli Moju mučionicu na Facebook. 2015. postaje članica stručne radne skupine za izradu kurikuluma međupredmetne teme Uporaba informacijske i komunikacijske tehnologije u sklopu Cjelovite kurikularne reforme. Od 2018. u sklopu projekta Škola za život osmišljava sadržaje najvećeg obrazovnog MOOC-a za nastavnike Hrvatskoga jezika i mentorira s kolegicama rad više od 1500 polaznika. 2020. godine preuzima odgovornost za osmišljavanje programa stalnog stručnog usavršavanja u području metodike, didaktike i novih tehnologija u sklopu Regionalnog centra kompetentnosti pri Medicinskoj školi Varaždin u kojoj je zaposlena više od 20 godina. Središte interesa seli joj se na povezivanje digitalne tehnologije s rješavanjem kreativnih problema i učinkovito komuniciranje u stvarnom, kombiniranom i virtualnom okružju. Prati trendove u uporabi umjetne inteligencije u učenju i poučavanju. Bila je jedan od predavača na Samsungovoj mrežnoj akademiji 2023. godine.

Vijeće doktorskog studija

22.01.2024 14:54