Premijera opere Pepeljuga Julesa Masseneta

Opera Pepeljuga Julesa Masseneta novi je zajednički projekt u produkciji pet sastavnica Sveučilišta u Zagrebu: Muzičke akademije, Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovnih umjetnosti, Tekstilno-tehnološkog fakulteta, Arhitektonskog fakulteta i Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu.
Premijerna izvedba održat će se u subotu 7. ožujka 2020. godine u 19:30 u koncertnoj dvorani Blagoje Bersa na Muzičkoj akademiji, Trg Republike Hrvatske 12, Zagreb.

‘Pepeljuga’ – nova studentska operna produkcija u režiji Saše Anočića i pod dirigentskom palicom Darijana Ivezića

Ovogodišnju opernu produkciju izvest će studenti uz mentorstvo profesora i suradnika Sveučilišta u Zagrebu, pod dirigentskom palicom Darijana Ivezića, u režiji Saše Anočića i uz suradnicu za scenski pokret, Mateju Pučko Petković.

Kostimografiju su osmislile studentice Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta prve godine diplomskog studija kostimografije pod mentorstvom doc. art. Barbare Bourek, doc. dr. sc. Irene Šabarić, Franke Karin, ass. i  dr.sc. Beti Rogine-Car.

Jedinstvena međufakultetska suradnja predstavlja dragocjeno iskustvo za studente kojima su ovakvi projekti često ulaznica u profesionalni svijet. Uz mentorstvo svojih profesora, preko stotinu nadarenih studenata Sveučilišta u Zagrebu donosi još jednu opernu uspješnicu, s ciljem razvijanja međusobne suradnje, primjenjivanjem stečenog znanja u praksi i postizanja izvrsnosti na umjetničkom području.

03.03.2020 14:06

Premijera opere Pepeljuga Julesa Masseneta