Preporuke za održavanje nastave na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti Covid-19 uz primjenu protuepidemijskih mjera za akademsku godinu 2021./2022.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je dokument Preporuke za održavanje nastave na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti covid-19 uz primjenu protuepidemijskih mjera za akademsku godinu 2021./2022.

Preporuke za održavanje nastave na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti COVID-19 odnose se na izvođenje svih oblika nastave (predavanja, seminari, praktična nastava i konzultacije te provedbu ispita) na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti COVID-19. Visokoškolska nastava izvodi se prema akreditiranome studijskom programu na klasičan, kontaktan način, kao nastava uživo, uz prisutnost nastavnika i studenta na visokom učilištu u skladu s predviđenim silabom, izvedbenim nastavnim planom ili informacijskim paketom. Iznimno, visokoškolska nastava izvodi se i kao nastava na daljinu kad je to propisano studijskim programom, silabom pojedinoga predmeta, izvedbenim nastavnim planom ili informacijskim paketom te kad epidemiološke okolnosti i mjere Stožera civilne zaštite i/ili lokalnih stožera to zahtijevaju.

Detalji o svim odrednicama i preporukama za organizaciju nastave i epidemiološkim mjerama dostupni su u privitku i na sljedećoj poveznici.

03.09.2021 15:20