Prof. dr. sc. Dubravko Rogale gost urednik specijalnog izdanja Advanced Materials for Clothing and Textile Engineering

Prof. dr. sc. Dubravko Rogale, temeljem svojih znanstvenih i inovativnih postignuća, dobio je poziv da bude gost urednik prestižnog švicarskog časopisa Materials. Prema podacima Scopusove metrike za 2019. godinu CiteScore  časopisa je 3,5, što je jednako rangu 173/460 u General Materials Science. H indeks časopisa je 98, a pripada u Q2 kvartil. 5-godišnji IF časopisa je 3,424.

Specijalno izdanje časopisa pod nazivom Advanced Materials for Clothing and Textile Engineering pripada  sekciji Pametni materijali. Objavljivat će tematske radove iz područja tekstilnog i odjevnog inženjerstva, a posebno vezano uz napredne materijale i njihova svojstva, dizajn i računalnu konstrukciju odjeće, procesne parametre u proizvodnji tekstila i odjeće, principe i primjenu tehnika spajanja dijelova odjeće kondukcijom i konvekcijom, ultrazvučnom i visokofrekventnom tehnikom, konvencionalnu i zaštitnu odjeću, pametni tekstil i pametnu odjeću, inteligentnu odjeću i tehnike ispitivanja i mjerenja u tekstilnom i odjevnom inženjerstvu. Specijalno izdanje, kao i sam časopis je u tzv. otvorenom pristupu.

Pozivaju se znanstvenici sa Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta, koji žele objaviti članak u spomenutom specijalnom izdanju da se jave prof. dr. sc. Dubravku Rogaleu te da dostave naziv rada, autore i sažetak.

Poveznica: www.mdpi.com/journal/materials/special_issues/materials_clothing

10.09.2020 11:08