Prof. dr. sc. Dubravko Rogale pozvan na SPS Information Day in Croatia 2022

U travnju ove godine, na Sveučilištu u Zagrebu, održana je konferencija SPS Information Day in Croatia u okviru NATO-ova programa Science for Peace and Security.

Poziv za sudjelovanje dobio je i prof. dr. sc. Dubravko Rogale, kako bi predstavio razvojna dostignuća na području inteligentne odjeće. Poziv je dobio od Stalnog Predstavništva Republike Hrvatske pri NATO-u, koje je sastavljeno od osoblja Ministarstva vanjskih i europskih poslova, Ministarstva obrane, Oružanih, Sigurnosno-obavještajne agencije i Ureda vijeća za nacionalnu sigurnost.

Prisutni predstavnici NATO-a izrazili su interes za dolazak na Tekstilno-tehnološki fakultet kako bi se pobliže upoznali sa razvojem inteligentne odjeće i sustava za ispitivanje toplinskih svojstava odjeće  koji su, pod vodstvom prof. dr. sc. D. Rogalea, razvijeni, realizirani, patentirani i instalirani u laboratorijima Zavoda za odjevnu tehnologiju.

SPS Information Day

• NATO_SPS1