Skupna izložba studenata sveučilišnog prijediplomskog studija Tekstilni i modni dizajn u Galeriji Šira

Izložba „Biomaterijali i kreativno oblikovanje“ predstavlja dio radova studenata Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta nastalih kao rezultat istoimene međunarodne radionice održane 2023. Izložba je otvorena od 31.01. do 11.02.2024. u Galeriji Šira.

Predavanje i prezentaciju održala je Anastasia Pistofidou sa Institute for Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) Fab Lab Barcelona, direktorica i osnivačica istraživačkog laboratorija FabTextiles.

Studenti druge godine sveučilišnog prijediplomskog studija Tekstilni i modni dizajn eksperimentirali su i istraživali mogućnosti recikliranja prehrambenog otpada u cilju stvaranja novih materijala kao kreativnog potencijala za inovaciju i razvoj modne i tekstilne industrije.

Voditeljice i mentorice: izv. prof. Helena Schultheis Edgeler i prof. art. Paulina Jazvić

Fotografija: Leda Tatić

Studiji i studenti