Snimka opera Amfitrion na HRT3

U nedjelju 16. srpnja 2023. u večernjem terminu HRT3 prikazuje operu Amfitrion u izvedbi studenata zagrebačkog Sveučilišta!

Opera je nastala u suradnji Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, Muzičke akademije, Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovnih umjetnosti, Tekstilno-tehnološkog fakulteta i Arhitektonskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Operu Borisa Papandopula studenti su izveli u svibnju ove godine u Hrvatskome narodnom kazalištu, a snimljena izvedba održana je 13. svibnja 2023. pod ravnanjem dirigenta Ivana Šćepanovića. Autori kostimografije su studenti Tekstilno-tehnološkog fakulteta pod mentorstvom izv. prof. art. Barbare Bourek, izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić, Franke Karin, mag. ing. techn. text. asist., prof. dr. sc. Ane Sutlović, prof. dr. sc. Martinie Ire Glogar, Ivane Čorak, mag. ing. techn. text. asist., Veronike Lovreškov, mag. ing. techn. text. stručni suradnik na projektu i Ive Divjak, mag. ing. techn. text..

Opera Amfitrion je nagrađena Rektorovom nagradom za ak. godinu 2022./2023. u kategoriji Nagrada za "veliki" timski znanstveni i umjetnički rad.

U prilogu fotografija (autorica Mia Knežević ADU)

• Amfitrion 1

• Amfitrion 2