Studenti Kostimografije sudjeluju na retrospektivnoj izložbi Sergeja Glumca u Galeriji Klovićevi dvori

Studenti prve godine  studija Tekstilnog i modnog dizajna, smjer Kostimografija u suradnji sa studentima Scenografije Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci, sudjeluju sa svojim radovima na retrospektivnoj izložbi Sergeja Glumca  (1903.- 1964.). Studenti su reinterpretirali i izradili kazališne kostime i scenografske makete prema skicama  Glumčevog avangardnog teatra. Na izložbi sudjeluju studenti TTF Sara Bardić, Josip Đerek, Teodora Kralj, Ema Marković-Imbrija, Ana Roko,  Nikolina Tufekčić, Ivana Škaper, Tena Omerović i  Valentina Ferenčak, te studenti APU Filip Novak i  Doris La Mazza pod mentorstvom doc.art.,  Barbare Bourek, izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić, stručne suradnice dr.sc. Beti Rogine-Car, Franke Karin assist. i doc. art. Stefana Katunara.

Izložba se otvara 11.11. 2021.

Više na Izložba SERGIJE GLUMAC / retrospektiva [11. 11. 2021. - 16. 1. 2022.] - Galerija Klovićevi dvori (gkd.hr)

Izložbe
09.11.2021 11:21