Dvije nagrade za operu ANIMAL FARM

Opera Animal farm I. Kuljerića, zajednički projekt Muzičke akademije, ADU, ALU I TTF, izvedene 27. i 28. studenoga 2021. godine u KD Vatroslav Lisinski u Zagrebu povodom 100.-te obljetnice osnivanja Muzičke akademije nagrađena je  godišnjom nagradom 'Vatroslav Lisinski' Hrvatskog društva skladatelja i diplomom 'Milka Trnina' koju Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika dodjeljuje za posebno uspješan i zapažen umjetnički nastup u Republici Hrvatskoj u protekloj kalendarskoj godini komornim, vokalnim, orkestralnim ili glazbeno-scenskim ansamblima.

Operu Animal Farm izveli su solisti, zbor i orkestar Muzičke akademije pod ravnanjem Mladena Tarbuka. Redatelj opere je Krešimir Dolenčić, a koredateljica Kristina Grubiša (ADU). Autori kostimografije su studentice i studenti Tekstilno-tehnološkog fakulteta Lucija Agić, Petra Grgić, Paula Kunc, Anđela Lovrić, Paula Peloza, Josipa Primorac, Martina Ružić, Laura Špoljar, Mihaela Šušković, Ana Vidić, Elizabeta Vuković, Paula Zoričić, Sara Bardić, Sofija Curiš, Josip Đerek, Ema Marković-Imbrija, Ana Roko, Teodora Kralj, Lara Bobek, Sara Stojko, Dora Kranjec i Sanja Makšan pod mentorstvom doc. art. Barbare Bourek, izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić, Franke Karin, ass., dr. sc. Beti Rogine-Car, prof. dr. sc. Ane Sutlović i dr. sc. Suzane Kutnjak-Mravlinčić.

03.06.2022 17:57

Dvije nagrade za operu ANIMAL FARM