Studenti TTF-a osmislili nagrade za 26. PRIX MARULIĆ

Autorica fotografije: Đurđica Kocijančić

U petak, 26. svibnja počinje HRT-ov 26. PRIX MARULIĆ- Međunarodni festival igrane i dokumentarne radio drame Prix Marulić.

Tijekom ovogodišnjeg festivala, predstavit će se 34 igrana i dokumentarna ostvarenja iz 22 države koje su pred selekcijske komisije odabrale između osamdesetak pristiglih radova.

Međunarodni ocjenjivački sud od jedanaest članova na kraju će proglasiti i nagraditi po tri najkvalitetnije produkcije u dramskoj i dokumentarnoj kategoriji, te kategoriji kratke forme.

Nagrade prvonagrađenima su skulpture svjetionika koje su i ove godine likovno doradili studenti Sveučilišta u Zagrebu, Tekstilno –tehnološkog fakulteta, Zavoda za dizajn tekstila i odjeće, modula Kostimografija i diplomskog studija Dizajn tekstila pod mentorstvom doc. art. Ivane Bakal.

Autori- studenti: Ema Marković Imbrija, Sara Bardić, Sofija Curiš, Teodora Cerovac, Josip Đerek, Ana Roko i Dorotea Belajec

Autorica nastavnica: stručna suradnica mag. ing. techn. text. Đurđica Kocijančić

Studiji i studenti
25.05.2023 16:00