Studenti TTF-a sudjelovali na radionici "Puppets for animation I"

Studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta diplomskog sveučilišnog studija Tekstilni i modni dizajn smjer Dizajn tekstila sudjelovali su na radionici "Puppets for animation I" u sklopu CEEPUS razmjene u Mariboru. Studenti s TTF-a koji su sudjelovali na radionici su: Ivana Furunđija, Antun Mlakić, Tea Šoštarić, Viktorija Vuković, dok su mentori radionice bili: assoc. prof. Mária Fulková i mag. art. Beata Gerbocova, Academy of Fine Arts and Design in Bratislava (SK).

Radionica pod nazivom "Puppets for animation l" za zadatak je studentima dala izradu lutaka koje su kasnije korištene za snimanje animacije. Pri izradi su korišteni različiti materijali bazirani na reciklaži, kako tekstilnih tako i drugih materijala iz okruženja. Lutke su povezane temom cirkusa koju je svaki student prikazao prema osobnom senzibilitetu. Također je izrađena i scenografija, a studenti su svoje lutke izložili na završnoj izložbi.

• CEEPUS 1 Puppets 1

• CEEPUS 2 Puppets

• CEEPUS 3 Puppets

• CEEPUS 4 Puppets