Studenti TTF-a sudjelovali u izradi kostima za Amfitrion

U četvrtak 11. svibnja 2023. održat će se premijera opere Amfitrion Borisa Papandopula u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu. Nakon više od 80 godina od praizvedbe, djelo će ponovno biti postavljeno na scenu zagrebačkoga HNK u velikome projektu nekoliko umjetničkih akademija, u kojemu sudjeluju i studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Studenti TTF-a su autori kostimografije opere Amfitrion. Mentori za kostimografiju su profesori TTF-a: izv. prof. art. Barbara Bourek, izv. prof. dr. sc. Irena Šabarić, Franka Karin- mag. ing. techn. text., asistent, prof. dr. sc. Ana Sutlović, prof. dr. sc. Martinia Ira Glogar, Ivana Čorak- mag. ing. techn. text., asistent , Veronika Lovreškov- mag. ing. techn. text. i Iva Divjak- mag. ing. techn. text.

Više o predstavi možete vidjeti na sljedećoj mrežnoj poveznici: https://www.hnk.hr/hr/opera/predstave/amfitrion/#11.05.19.30

Studiji i studenti, Izložbe
09.05.2023 11:33