Studentica TTF-a Katarina Matulin finalistica natječaja YOUNG BALKAN DESIGNERS

Udruga Mikser i NUNC objavili su finaliste 1. kruga natječaja Young Balkan Designers. U donošenju odluke sudjelovali su članovi međunarodnog žirija koji se sastojao od renomiranih međunarodnih i regionalnih dizajnera – Marva Griffin, Henriette Waal, Jelena Matić, Nikola Radeljković i Maja Lalić.

Rad Katarine Matulin Lacuna odabran je među projektima koji će biti predstavljeni na “Young Balkan Designers Exhibition: HERE AND NOW” tijekom Beogradske međunarodne izložbe Sajam namještaja na Šumarskom fakultetu Sveučilišta u Beogradu od 11. do 18. listopada 2023. godine.

Rad je nastao u okviru kolegija Modni dizajn III, u akademskoj godini 2022./2023. pod mentorstvom prof. art. dr. sc. Jasminke Končić i Duje Kodžomana mag. ing. des. text., asistenta - vanjskog suradnika. Projekt Lacuna razrađen je i prilagođen propozicijama natječaja te je rezultirao prijedlogom multifunkcionalne suknje koja može imati višestruku namjenu.

Više informacija dostupno je na sljedećoj mrežnoj poveznici:

• Katarina Matulin 1

• Katarina Matulin 2